Wczasy z dziećmi nad morzem – jak się przygotować?

19.10.2017

Morze jest idealnym miejscem dla zakochanych

Stres, szybkie tempo, podekscytowane wyjazdem dzieci nie pozwalają Ci zebrać myśli i przypomnieć sobie wszystkiego, co musisz zabrać na wakacje? Z pomocą przychodzi Ci lista top rzeczy, które koniecznie musisz spakować na wyjazd.

Lekarstwa

To punkt obowiązkowy podczas każdej podróży. Zwłaszcza wtedy, kiedy jedziesz na wakacje z dziećmi. Trzeba być przygotowanym na każdą sytuację. Spakuj tabletki przeciwbólowe, wapno w razie uczulenia, środki przeciw oparzeniom słonecznym, leki na problemy trawienne, leki na chorobę lokomocyjną. Nie zapomnij o lekach, które spożywasz każdego dnia.

Lekarstwa w kosmetyczce to priorytet

Dokumenty

Lekarstwa, ubrania czy kosmetyki możesz w ostateczności kupić na miejscu, jednak bez dokumentów nie zrobisz nic. Zaopatrz się w kserokopię dokumentów, na wszelki wypadek. Obowiązkowo zabierz ze sobą dowód osobisty, prawo jazdy (jeśli takie posiadasz), legitymację uczniowską/studencką. Nawet jeśli podróżujesz w obrębie Unii Europejskiej zabierz paszport – zawsze warto go mieć przy sobie. Jeśli podróżujesz samolotem warto włożyć do bagażu kartkę z adresem na wypadek zaginięcia walizki.

Akcesoria plażowe

Akcesoria te będą obowiązkowe, jeśli wybierasz się nad morze. Często przez pośpiech zapomina się o podstawowych atrybutach potrzebnych na wyjazd. Jeśli wybierasz się na wakacje na plażę zabierz ze sobą koniecznie strój kąpielowy, klapki, ręcznik. Jeżeli masz małe dziecko to zaopatrz się w dmuchane zabawki, dobrze ułożone w walizce nie zajmą dużo miejsca, a z pewnością będą dużą atrakcją dla dziecka. Oczywiście koszt dmuchanej zabawki w kurortach jest dwa razy wyższy niż w lokalnych marketach, więc Twój portfel również Ci za to podziękuje 😉

Dmuchane zabawki to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych

Elektronika

W tych czasach akcesoria elektroniczne to konieczność. Są nie tylko sposobem na zajęcie sobie czasu w metrze, w restauracji, ale dużą pomocą. Telefon może Ci posłużyć za nawigację, sprawdzisz w nim prognozę pogody, znajdziesz lokalną restaurację i hotel w dobrej cenie. Aby w pełni móc korzystać z uroków telefonu, potrzebne będą Ci ładowarka i powerbank. Aby upamiętnić wakacje, nie zapomnij również o aparacie i kartach pamięci do niego. Odtwarzacz muzyczny może Ci urozmaicić samotny spacer o zachodzie słońca nad brzegiem morza.

Selfie stick nie opuści Cię nawet pod wodą 😉

Odpowiednie ubranie

Udając się w podróż chcemy zabrać jak najwięcej ubrań, wychodząc z założenia, że wszystko może się przydać. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest zaplanowanie ubioru na każdy dzień podróży. W ten sposób ograniczysz zabranie zbędnych rzeczy do minimum. Zawsze pamiętaj, że na wycieczce spotkać Cię może każda pogoda, więc zawsze zabierz ze sobą nakrycie głowy i kurtkę przeciwdeszczową.

Nad ubiorem warto zastanowić się jeszcze przed wyjazdem na wakacje

Kosmetyki i środki czystości

Mimo że możesz je kupić na stacji benzynowej, lokalnym markecie, to zawsze warto zabrać je w podróż. Zmniejszy to niepotrzebne koszty i zapewni większy spokój – nigdy nie wiadomo, czy w pobliżu naszego pobytu będzie znajdował się sklep z odpowiednim asortymentem. Do walizki spakuj koniecznie szczoteczkę do zębów, żel pod prysznic, szampon, chusteczki higieniczne, lusterko, maszynkę do golenia.

Buty

Pakując buty dobrze zastanów się jak będziesz spędzać czas na urlopie. Na wypadek przemoczenia lub zniszczenia obuwia, zabierz dodatkową parę butów sportowych. Postaw na płaskie i wygodne obuwie, tak by móc delektować się miejscem, a nie skupiać na bólu stóp. Jeśli nie jest to konieczne, nie bierz wielu par butów. Zajmują one dużo miejsca, które można wykorzystać na ważniejsze rzeczy.

Wygodne buty to pierwszy punkt podczas wspaniałej wycieczki

Prowiant na drogę

Bardzo często pomijany krok. Jeśli wybierasz się w podróż samochodem, lepiej zaopatrz się w pożywienie. Szczególnie potrzebne będzie jeśli wybierasz się na wakacje z dziećmi, wtedy chrupki czy żelki będą idealnym rozwiązaniem. Aby nie wydawać fortuny na kawę na stacji paliw, zabierz z domu kubek termiczny i w nim przyrządź napój. Oszczędzi Ci to i czasu i pieniędzy, które lepiej przeznaczyć na atrakcje na miejscu podróży.

Pieniądze

Koniecznie zabierz ze sobą gotówkę. Nigdy nie wiadomo, gdzie znajdziesz bankomat i czy będzie w nim wystarczająco dużo pieniędzy. Posiadanie gotówki zminimalizuje nerwy. Na wypadek kradzieży/zgubienia portfela czy torebki, pieniądze schowaj w kilku miejscach.

Płatność kartą jest mniej pewna niż gotówką

Polisa ubezpieczeniowa

Pamiętaj, wybierając się za granicę, o ubezpieczeniu. Jeśli nie wybierasz się na wycieczkę z biurem podróży, ubezpieczenie, które masz wykupione w Polsce, nie będzie aktywne poza granicami kraju. Karta europejska jest darmowa i można wyrobić ją “od ręki” w szpitalu.

W podróż warto zabrać coś, co pomoże Ci się zrelaksować w samolocie, samochodzie czy wieczorami w pokoju hotelowym. Dobra książka, gra planszowa, karty pomogą Ci się odprężyć.

Chwila relaksu uwieczniona na pocztówce znad morza

Pamiętając o tych kilku punktach, unikniesz nieprzyjemnych rozczarowań na wakacjach i w pełni będziesz mógł cieszyć się odpoczynkiem! 🙂