Wakacje z dziećmi nad morzem z basenem – Dlaczego tak lubimy wakacje nad wodą?

19.10.2017

Relaksująca moc wody

Środowisko wodne to idealne miejsce do relaksu dla człowieka. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta i opiera się na wspomnieniach, który każdy z nas ma jeszcze z okresu życia płodowego. Przez pamięć tamtych doświadczeń, najłatwiej nam się relaksować w środowisku wodnym i zaciemnionym.

Dlatego wczasy nad wodą są idealną okazją do odpoczynku od codziennego napięcia i stresów. Kołysanie fal uspokaja, bo przypomina nam kołysanie w brzuchu mamy. Szum fal przywołuje wspomnienia bijącego serca i krążącej krwi. Pamięć prenatalna jest silna przez całe życie, dlatego wczasy nad morzem będą dobrym sposobem na relaks dla osoby w każdym wieku.

Woda to również doskonały sposób na ochłodzenie ciała w letnie upały. Będąc zmęczonym w czasie upałów, morze jest sposobem na odpoczynek, ukojenie i odświeżenie się. Kąpiel w morzu poprawia humor, działa odprężająco i jednocześnie pobudzająco.

Relaks nad morzem to doskonała okazja na znalezienie równowagi i zebranie sił do zmierzenia się z trudami codziennego życia

Dlaczego woda morska jest taka wyjątkowa

Wodę morską od tej znajdującej się w jeziorach odróżnia nie tylko jej smak ale i właściwości. Morze Bałtyckie jest skarbnicą jodu. Ten ważny pierwiastek jest szczególnie ważny dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych, ale tak naprawdę do dobrego funkcjonowania, potrzebuje go osoba w każdym wieku.

Jeżeli czujesz się zmęczony, bez energii, masz problemy z koncentracją i przybierasz na wadze, przyczyną może być właśnie niedobór jodu. W Polsce, żeby zapobiec niebezpiecznym konsekwencjom niedoboru jodu, dodaje się go do soli.

Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy i rozwoju mózgu. Pomaga w regulacji procesów przemiany materii i gospodarki hormonalnej organizmu. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci i kobiet w ciąży, ponieważ niedobór jodu może spowodować opóźnienie w rozwoju psychofizycznym.

Kuchnia w Plater74 to w pełni wyposażone miejsce, które doskonale posłuży Ci do przygotowywania posiłków z regionalnych przysmaków i budowania bliskości, na którą normalnie nie masz czasu

Jod znajdziemy nie tylko w wodzie morskiej, ale i w żyjących w niej stworzeniach. Dlatego, będąc nad morzem, warto skusić się na na świeżo złowioną rybę z lokalnej smażalni.
Jod dostarczamy sobie przez skórę w czasie kąpieli, jak i spacerów wzdłuż nadbrzeża. Najwięcej jodu znajdziemy w pasie do około 300 metrów od linii brzegowej.

Każde ziarenko piasku to nowy sposób na…

Relaks

Fenomen morza to nie tylko słona woda ale i piaszczyste plaże. Na plaży możemy spotkać osoby, które właśnie z tego powodu wybierają się nad morze. Chodzenie po piasku działa relaksująco, jest świetnym sposobem na masaż stóp. To najlepszy sposób na pobudzenie receptorów znajdujących się na naszych stopach. Wystarczy 15 minut marszu dziennie, żeby odczuć różnicę.

Zdrowie

Dzięki oddziaływaniu na komórki nerwowe, podczas chodzenia boso, masujemy miejsca na stopach, których to stymulacja wpływa na korzystnie na pracę organów wewnętrznych. Uciskanie punktów na stopach nie tylko redukuje stres, ale i zmniejsza ból oraz reguluje pracę np. wątroby. Największą zaletą tego sposobu dbania o zdrowie jest fakt, że wszystko odbywa się automatycznie i bez Twoich starań. Po prostu spaceruj brzegiem morza i podziwiaj widoki.

Plaża to doskonałe miejsce na uprawianie sportu

Chodzenie boso to też dobry sposób na hartowanie organizmu. Kontakt stóp z chłodnym podłożem i wodą pomaga w podniesieniu odporności. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które chodząc do żłobak, przedszkola czy szkoły są narażone na kontakt z bakteriami i wirusami. Zahartowany organizm jest bardziej odporny na zmienne warunki pogodowe, zimno i przemoczenie, o które podczas ścieżki edukacyjnej nietrudno, jak i lepiej radzi sobie z infekcjami.

Spacerowanie brzegiem morza to naturalny sposób na hydroterapię i zadbanie nie tylko o zdrowie naszego ciała, ale i duszy. Przebywanie na plaży poprawia samopoczucie i odpręża a spacer brzegiem morza, w towarzystwie szumu fal pomaga uspokoić umysł i zebrać myśli.

Zabawę

Wyjazd nad morze to doskonała propozycja na urlop dla rodzin z dziećmi. Przebywanie na plaży daje ogromne pole do rozwoju wyobraźni u dzieci. Duża przestrzeń stwarza idealne warunki do różnego rodzaju zabaw, których organizacja jest niemożliwa w domu czy w parku. Przedmioty znalezione nad morzem, takie jak muszelki czy bursztyny mogą stać się doskonała pamiątką z wakacji.

Zabawa na plaży to świetny sposób na naukę aktywnego spędzania czasu

Szukasz pomysłu na zabawę na plaży dla Twojego dziecka? Więcej na ten temat pisaliśmy już na naszym blogu, tutaj: www.plater74.pl/kreatywnie-i-aktywnie-na-plazy-nad-morzem-z-dziecmi

Wakacje nad wodą z basenem

Szukasz idealnego miejsca na wakacje z dziećmi? Kochasz polskie morze? Zapraszamy do Plater74!

Spędzisz u nas urlop nad morzem, z towarzystwem wielu atrakcji, których nie znajdziesz w innych apartamentach. Oferujemy wakacje nad morzem z basenem. To świetna alternatywa w razie niepogody, kiedy woda w morzu jest chłodna, a Twoje pociechy koniecznie chcą się wykąpać. Basen w Plater74 to również rozrywka dla tych, którym marzy się słodkie nicnierobienie. Twoje dzieci będą miały okazję wyszaleć się w czystej i ciepłej wodzie, a Ty wygodnie odpoczniesz na leżaku.

Przygotowaliśmy dla Ciebie rozrywki na każdą pogodę i nastrój. Znajdziesz u nas bawialnię, salę zabaw dla dorosłych, czytelnię czy siłownię. Wiemy, że pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, a samopoczucie naszych Gości jest dla nas priorytetem. Dlatego przykładamy dużą wagę do zapewnienia Ci komfortowych warunków do wypoczynku i zabawy.

Bawialnia to miejsce zabaw nie tylko najmłodszych Gości naszych apartamentów

Chcesz wiedzieć więcej na temat oferowanych przez nas atrakcji? Kliknij tutaj i zobacz: www.plater74.pl/atrakcje