Wakacje nad morzem z dzieckiem

19.10.2017

Planujesz wakacje nad morzem z dzieckiem? Przeczytaj nasz artykuł, w którym doradzamy, jaki rodzaj zakwaterowania wybrać i jak się do takich wczasów przygotować. Dzięki temu organizacja wakacji będzie przyjemniejsza, a sam wyjazd przebiegnie miło i bez niespodzianek.

Przygotowanie i pakowanie do wakacji z dzieckiem nad morzem

Zanim rozpoczniesz pakowanie, sprawdź czy w miejscu, do którego się wybierasz znajdują się udogodnienia dla dzieci. Może nie musisz zabierać ze sobą łóżeczka turystycznego, nocnika czy wanienki, bo wszystko znajdziesz na miejscu? Jeżeli na stronie nie znajdziesz potrzebnych informacji, skontaktuj się mailowo lub telefonicznie z obsługą hotelu, ośrodka czy apartamentu.


Pakując się na wakacje, zwróć uwagę przede wszystkim na niezbędne dokumenty

Pakując się na wyjazd, nie bierz zbyt wielu ubrań i przedmiotów. W zależności od tego, czy wybierasz polskie morze czy zagraniczny kurort, przygotuj odpowiednie zestawy ubrań. Weź ze sobą kurtki przeciwdeszczowe, czy cieplejszy sweter, na wypadek załamania pogody. Pamiętaj jednak, że żyjemy w takich czasach, że właściwie wszystko jesteś w stanie kupić na miejscu. Więc jeżeli zapomnisz, bez problemu możesz dokupić artykuły higieniczne czy ubrania. Dlatego, żeby podróżować komfortowo, nie bierz rzeczy „na zapas”, tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz.

Apartament, domek czy hotel

Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeżeli jesteś typem samotnika, który bardzo ceni sobie intymność i samodzielne planowanie czasu, wybierz apartament lub domek. W takim miejscu znajdziesz mniejszą ilość gości i nie będziesz uzależniony od pór wydawania posiłków, bo dzięki kuchni, wszystko przygotujesz samodzielnie.
To też świetna propozycja dla osób, które lubią chodzić własnymi ścieżkami i nastawiają się na zwiedzanie okolicy i próbowanie lokalnych potraw. Pobyt w apartamencie czy wynajętym domku pozwala na dużą dowolność w planowaniu urlopu.


Wakacje z dzieckiem nad morzem to świetna okazja do budowania bliskości

Apartament to dobre rozwiązanie pośrednie między domkiem a hotelem. Zapewnia nam rozrywki wewnątrz, z których możemy skorzystać razem z dziećmi w razie niepogody, a jednocześnie pozwala na dowolność w planowaniu dnia. W naszych apartamentach Plater74, znajdziecie wiele atrakcji, które pozwolą dobrze bawić się wszystkim członkom rodziny, niezależnie od tego, czy na zewnątrz pada deszcz, czy świeci słońce.
Hotel oferuje wiele atrakcji. Basen, spa i masaże to zabawa i wypoczynek dla dużych i małych. Jednak wybierając hotel musimy liczyć się z mniejszą ilością miejsca do zabawy dla naszych dzieci, ponieważ pokoje hotelowe są mniejsze niż apartamenty czy domki. W razie niepogody skorzystanie z basenu czy atrakcji na zewnątrz będzie utrudnione.

Polska czy zagranica

Kolejną ważną wartą rozważenia kwestią jest to, czy planujemy spędzić wakacje w kraju czy za granicą. Oba rozwiązania mają swoje plusy ale i mogą spowodować utrudnienia. Na co zatem warto zwrócić uwagę?

Wiek dziecka

Dalekie podróże są zalecane dla starszych dzieci. Wszystko zależy jednak od Twojego doświadczenia w podróżowaniu i tego, jak takie wyjazdy znosi Twoja pociecha. Daleka podróż z kilkuletnim brzdącem, może być dla rodziców dużo większym wyzwaniem, niż w przypadku kilkumiesięcznego dziecka, które większość czasu przesypia, a pokarm stanowi dla niego mleko mamy. W takim przypadku rodzice swobodnie mogą zwiedzać okolice, a dziecko wygodnie wypoczywa na świeżym powietrzu. Dla maluszków przyda się wygodny wózek, który poradzi sobie na wymagającym terenie, chusta lub nosidło.


Przebywając na słońcu, pamiętaj o kremach z filtrem dla Twojej pociechy

Polskie morze oferuje dzieciom wiele atrakcji. Dobrze odnajdą się nad nim zarówno starszaki, jak i młodsze dzieci. Dzięki zlikwidowaniu bariery językowej, wspólna zabawa będzie łatwiejsza. W Polsce, dzieci będą też miały możliwość skosztowania regionalnych potraw i wezmą swój udział we wspieraniu polskiej gospodarki. W wyniku takiego wyjazdu powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”, na pewno nie będzie miało odzwierciedlenia w upodobaniach Twojego dziecka!


Wspólne wakacje to wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku

Jeżeli na wspólny urlop wybierzecie zagraniczny kurort, stworzycie dziecku możliwość poznawania innych kultur. Podróże kształcą i rozwijają, a taka wycieczka na pewno będzie nie lada atrakcją dla Twojej pociechy. Pamiętaj, jednak by mierzyć siły na zamiary. Zwróć uwagę na poziom otwartości dziecka na nowe wyzwania, który rozwija się z wiekiem. Być może dla Twojego kilkulatka lepszym rozwiązaniem będzie wyjazd do Darłowa a na zagraniczne wczasy wybierzecie się za kilka lat?
Podróż zagraniczna to większy stres dla rodziców, a co za tym idzie również dla dziecka.

Ograniczenia

Przed podjęciem decyzji o miejscu, do którego się wybieramy, warto mieć na uwadze wszelkiego rodzaju ograniczenia, z jakimi możemy się zmagać. Choroba lokomocyjna dziecka to nie jedyne przeciwwskazanie do długich podróży. W zależności od wieku dziecka, zaopatrzmy się w odpowiednie środki, które pomogą naszemu maluchowi przetrwać podróż i odpowiednio często się zatrzymujmy.


Bezpieczna i komfortowa podróż Twojego dziecka to podstawa udanego wyjazdu

Kiedy podróżujemy sami, możemy robić przystanki tak często, jak potrzebuje tego nasze dziecko. W przypadku zaplanowanych wczasów, musimy dopasować się do pozostałych pasażerów. Może to generować niepotrzebny stres.
Na zagraniczne wczasy wybieramy się raczej na dłuższy czas. Sporo tracimy na samą podróż i zaadaptowanie się do nowych warunków, takich jak zmiana klimatu, wody, jedzenia czy czasu. A zespół nagłej zmiany strefy czasowej potrafi dać się we znaki nie tylko dorosłym. Możliwe, że przez pierwsze dni po przyjeździe Twoje dziecko będzie marudne a i Tobie samemu będzie brakowało siły.
Wczasy nad morzem to duża frajda dla dzieci w każdym wieku

Mamy nadzieję, że dzięki lekturze naszego artykułu, zaplanowanie wczasów nad morzem z dzieckiem będzie łatwiejsze. Życzymy Wam miłego wypoczynku i zapraszamy do apartamentów Plater 74 w Darłowie.