Darłowo, Darłówko

15.02.2018

Darłowo – Darłówko Wschodnie – Darłówko Zachodnie – morskie trio, czyli najlepsze miejsce na wakacje z dziećmi nad morzem.

Jeśli kochacie polskie morze i chcecie tę miłość zaszczepić swoim dzieciom, koniecznie musicie wspólnie odkryć darłowskie plaże, skarby Zachodniego Pomorza, łącznie 5 km… do spacerowania, opalania, kąpieli, pływania, puszczania latawców, kopania dołków i stawiania zamków z piasku.

Jeśli akurat jesteście rodzicami dzieci całkiem niewielkich, idealna będzie dla Was plaża w Darłówku Wschodnim, gdzie dzięki kamiennym falochronom wyspowym, woda jest płytsza i dużo cieplejsza co sprzyja beztroskiemu pluskaniu i tworzeniu piaskowych budowli.

Jeśli jednak dzieci są już nieco większe i lubią przebierać nóżkami, warto zabrać je na plażę w Darłówku Zachodnim, z bezcennym widokiem na otwarte, niczym nieograniczone morze, tutaj mile widziane skutery, narty wodne i dowolne jednostki pływające.

Obie strony Darłówka rozdziela rzeka Wieprza, łączy zaś charakterystyczny rozsuwany most z jedynym w swoim rodzaju biało-błękitnym ufo.

Zacznijmy od Darłówka Wschodniego, do którego z naszych Apartamentów wiedzie prosta droga, jak również ścieżka rowerowa nową obwodnicą.
Tutaj możecie wspiąć się na latarnię morską, poćwiczyć na plenerowej siłowni, zjeść najlepszą jagodziankę, poszaleć w aquaparku, popłynąć statkiem piratów, spróbować ryby i kupić niezbędne pamiątki na jednym z licznych straganów.
Jest ich zdecydowanie mniej niż w Darłówku Zachodnim, co powoduje, że nawet w sezonie wakacyjnym to jednak spokojniejsza część Darłówka. Jedynie początek lipca bywa tu bardziej intensywny ze względu na coroczny zlot historycznych pojazdów wojskowych.

Tutaj też znajdziecie przystań tramwajów wodnych, którymi popłyniecie wprost na darłowską starówkę. Drogę tę możecie również pokonać pieszo, nową promenadą wzdłuż rzeki Wieprzy połączoną z siłownią plenerową.

UWAGA! Cudownie miękkie, piaszczyste plaże Darłowa są bardzo szerokie, co powoduje, że bitwa o miejsca nikomu nie grozi. Jeśli cenicie sobie prywatność, wystarczy przejść kawałek dalej, w stronę Jeziora Kopań i nawet parawan nie będzie konieczny. Równolegle do plaży w Darłówku Wschodnim ciągnie się wał przeciwpowodziowy prowadzący do nadmorskiej wsi Wicie, którym bezwzględnie trzeba się przejechać na rowerze lub jeśli wolicie piesze wędrówki-przespacerować. Po drodze gwarantujemy niezapomniane widoki!

Natomiast już w nadchodzące wakacje na wydmach przy plaży w Darłówku Zachodnim zostanie otwarta nowa kładka widokowa z ławeczkami, ciągnąca się na długości około kilometra wzdłuż wysokiej wydmy zapewniająca relaks wśród szumu fal i malownicze zachody słońca.

Po tej stronie Darłówka należy też szukać ryby z kutra, najlepszych lokalnych lodów, deserów oraz rozmaitych przysmaków – nie tylko rybnych.
Cdn.