Darłówko – apartamenty i atrakcje regionu

28.11.2017

Przepiękna plaża wraz z górującą nad nią latarnią? Mnóstwo atrakcji dla turystów, zarówno tych najmłodszych jak i już dojrzałych? Zupełnie niepowtarzalny klimat, charakterystyczny właściwie tylko dla polskiego wybrzeża? Darłówko rok w rok czaruje turystów, przyciągając na wakacje całe rzesze turystów. Przepiękne widoki i ciekawe wydarzenia sprawiają, że chętnych nie brakuje!

Dla tych którym zależy na komfortowym odpoczynku idealne rozwiązanie stanowią  przepiękne apartamenty, Darłówko oferuje turystom świetną bazę turystyczną. Baza ta obejmuje ośrodki wczasowe, pensjonaty, domy wypoczynkowe, pokoje gościnne, hotele, a także pole namiotowe, na którym zmieścić się może 150 takich namiotów i nawet setka przyczep kempingowych. Darłówko jest także świetnym miejscem na wczasy nad morzem z dzieckiem. Jest coraz częściej wybierane przez turystów którzy chcą spędzić swoje wczasy w rodzinnym gronie.

Skąd właściwie Darłówko?

Dlaczego zdrabniamy tę nazwę? Darłówko jest częścią Darłowa, czyli największego miasta w powiecie sławieńskim, które to, z racji położenia ściśle nad morzem, jest właśnie czymś na kształt turystycznej odnogi właściwego miasta. Samo Darłowo położone jest w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej, a teren, na którym leży to część Pomorza Zachodniego.

Jeśli chodzi o Darłówko apartamenty, hotele czy pensjonaty zlokalizowane są tutaj w pobliżu plaży, niejako wokół słynnej w całej Polsce latarni morskiej, podobnie jest jeśli chodzi o apartamenty nad morzem na wynajem, te zlokalizowane są w malowniczej części Darłowa. Latarnia morska nie jest  jednak jedyną atrakcją w okolicy – w samym Darłówku znajduje się również port morski, park wodny, a także – i to jest z pewnością coś, co wyróżnia Darłówko na tle innych nadmorskich miast i miasteczek – jednostka wojskowa, a konkretnie 44 Baza Lotnictwa Morskiego.

Co robić w Darłówku?

Oczywistą atrakcją Darłówka jest wspomniana na samym początku plaża, z której doskonale widać latarnię morską. Nie samym opalaniem jednak żyje człowiek – czasem warto wyjść na miasto, rozejrzeć się, by wziąć udział w jakimś interesującym wydarzeniu. Do takich z pewnością zalicza się coroczny Międzynarodowy Zlot Historyczny Pojazdów Wojskowych – jak więc widać, Darłówko z militariami ma wspólnego dużo więcej niż mogłoby się wydawać. Co ciekawe, to jeszcze nie koniec! W Darłówku bowiem znajdują się również poniemieckie pozostałości po stanowisku, na którym poruszała się największa (spośród poruszających się po torach) armata na świecie. Okazuje się zatem, że wątki militarny są naprawdę mocno obecne w miasteczku, którego dwie części połączone są przesuwanym mostem. Zwiedzając, można natrafić też na pomniki poświęcone ludziom morza czy ekologom – samo miasteczko choć niewielkie oferuje też sporo knajpek, barów i innych miejsc, w których można przysiąść po kolejnym dniu pełnym wakacyjnych wrażeń.